• XXII Dzień Papieski

• Co roku w październiku obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, który przypomina nam o wyborze Karola Wojtyły na papieża.

Skarbem, który pozostawił nam św. Jan Paweł II jest jego życie, ale także nauczanie. Każdy Dzień Papieski ma swoje hasło. W tym roku brzmi ono: „Blask Prawdy”. Dlatego podczas katechez w klasach młodszych i starszych uczniowie dowiedzieli się co to znaczy żyć w prawdzie, dlaczego ludzie kłamią, jakie są konsekwencje kłamstwa,  co to jest sumienie, jaką rolę odgrywa w życiu człowieka, jak działa sumienie, dlaczego tak ważny jest rachunek sumienia i regularna spowiedź.

K. Kocemba - Brol

• Zajęcia z klockami LEGO education w ramach programu Laboratoria Przyszłości

• W październiku uczniowie klasy drugiej podczas cyklicznych zajęć mieli okazję poznać podstawy robotyki. W trakcie lekcji korzystali z klocków LEGO education, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci, korzystając z instrukcji, budowały roboty, które samodzielnie poruszały się po naszej klasie, ale także projektowały własne modele. Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których nauka została połączona z zabawą, gdyż zestawy LEGO education zostały zaprojektowane tak, aby rozwijać kreatywność uczniów.

M. Ledwoń

• Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

• We wtorek, 8 listopada nasza szkoła będzie obchodziła Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem tego święta jest promowanie zdrowego jedzenia oraz dobrych nawyków żywieniowych nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych. Z tej okazji – w  ramach trzeciej godziny lekcyjnej – zadaniem każdej klasy będzie wspólne przygotowanie, a następnie zjedzenie zdrowego i smacznego śniadania. Akcja ta ma na celu uzmysłowić uczniom, że warto spożywać codziennie zdrowe i pożywne śniadanie, ponieważ jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dzięki któremu mamy energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrujemy się na lekcjach. Podczas przygotowywania klasowych śniadań uczniowie mają zwrócić szczególną uwagę na wartości odżywcze produktów, higienę podczas pracy oraz estetykę podania posiłków.

Życzymy miłej i smacznej zabawy!