• Wizyta w Sądzie Rejonowym w Lublińcu

• 18 X 2022r. szóstoklasiści udali się z wizytą do Sądu Rejonowego w Lublińcu w celu poznania specyfiki pracy tej instytucji.

Uczniowie zostali bardzo serdecznie przyjęci i wprowadzeni w tajniki pracy sędziego, kuratora zawodowego i społecznego, archiwisty, archiwisty ksiąg wieczystych, sekretarza sadowego . W atmosferze tajemniczości,  zauroczeni zasłyszanymi legendami  z przeszłości zwiedzali archiwum. Bardzo duże wrażenie wywarło na uczniach spotkanie na sali sądowej z p. sędzią, podczas którego zostali uświadomieni jak planować karierę edukacyjną, aby w przyszłości wykonywać ten zawód.  Zorganizowany wyjazd sprzyjał kształtowaniu świadomości  i rozwinięciu myślenia przyczynowo-skutkowego w zakresie bezpieczeństwa.

B. Kurzac

• Wycieczka do Biskupina, Gniezna i Ostrowa Lednickiego

• W dniach od 4 do 6 października 2022 roku klasy 5, 6 i 8b pojechały pod opieką pań Beaty Kurzac, Anety Flak, Joanny Hajsig i Sabiny Lerche- Brodackiej do Biskupina,  Gniezna i Ostrowa Lednickiego. Poza walorami turystycznymi mogliśmy zawrzeć nowe znajomości.

Pierwszego dnia po zbiórce wyruszyliśmy do Gniezna. Zwiedzaliśmy katedrę Gnieżnieńską, była tam mała srebrna trumienka ze szczątkami świętego Wojciecha. Zwiedzaliśmy także podziemia oraz obejrzeliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Tam zakupiliśmy pamiątki. Po przybyciu na miejsce noclegu- czyli do Biskupina, zorganizowaliśmy dyskotekę.

Następnego dnia  zwiedzaliśmy gród w Biskupinie. Najpierw udaliśmy się do jednej z chat. Tam odbyły się warsztaty, na których upiekliśmy podpłomyki na ognisku i zobaczyliśmy stare przemioty  codziennego użytku. Przepłynęliśmy też statkiem po Jeziorze Biskupińskim.

Trzeciego dnia po przebudzeniu spakowaliśmy się i udaliśmy się na śniadanie, po którym pojechaliśmy do Ostrowa Lednickiego. Po dotarciu na miejsce poszliśmy z przewodnikiem na warsztaty muzealne " Średniowieczny kosz tajemnic " ,  połączony z przymiarką dawnych strojów. Po zajęciach - barką- popłynęliśmy na wyspę,  gdzie prawdopodobnie odbył się chrzest Mieszka I. Po zakończeniu zwiedzania poszliśmy na obiad, poczym udaliśmy się w drogę powrotną.

Naszym zdaniem wycieczka była bardzo udana, zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc i poznaliśmy wiele interesujących zawodów.

Szóstoklasistki

• Wizyta drugoklasistów w szkolnej bibliotece

• W czwartek, 13 października uczniowie klasy drugiej odwiedzili szkolną bibliotekę. Pani Jolanta Pilarska zapoznała uczniów z księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek oraz opowiedziała, na czym polega jej praca. Dzieci zwiedziły bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach w dziale dla najmłodszych. Na koniec drugoklasiści zostali obdarowanie książeczkami "Pierwsze Abecadło" i kolorowymi zakładkami oraz mieli okazję do wypożyczenia wybranych przez siebie pozycji.

M. Ledwoń

• Zbiórka dla dzieci mieszkających na Kresach

• Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w świątecznej zbiórce słodyczy, przyborów szkolnych  oraz drobnych upominków dla polskich dzieci z Kresów. Z zebranych artykułów będą przygotowane paczki, które nasza szkoła przekaże organizatorom. Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do dnia 24.10.2022 r.

Dziękujemy za okazaną życzliwość!

• Ognisko czwartoklasistów na Piłce

• 11 października 2022r. klasa IV pod opieką wychowawczyni udała się do posiadłości Państwa Ślosarczyków. Gospodarze przygotowali ognisko, przy którym, gawędząc,  piekliśmy kiełbaski i chleb, śpiewaliśmy piosenki.

Główną atrakcją była jednak przejażdżka konna na Bety. Pan Krzysiu, nasz instruktor, profesjonalnie poprowadził pierwszą lekcję jazdy konnej, zaś Pani Weronika bardzo ciekawie przedstawiła nam informacje dotyczące zawodu instruktora konnego. W miłej atmosferze i przy pięknej pogodzie mogliśmy odpocząć i się zrelaksować.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• W piątek, 7 października świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu, którego pomysłodawcą był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej i uśmiechniętej buzi, tzw. „Smiles face”, stworzonej w 1963 roku. W tym szczególnym dniu chcieliśmy przypomnieć o tym, że śmiech to zdrowie i warto często się śmiać oraz zarażać śmiechem innych, dlatego nasi uczniowie przyszli do szkoły przebrani w śmieszne i kolorowe stroje ozdobione radosnymi buźkami oraz zabawnymi detalami.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na ich twarzy :-)
            M. Ledwoń

• Szkolny Konkurs z J. Angielskiego

• Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym z języka angielskiego na portret królowej Elżbiety II. Ilość i wysoki poziom prac przerosły nasze oczekiwania, więc wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Ostatecznie wygrały następujące osoby:

Kat. I-III

I miejsce – Maksymilian Koza kl. 1

II miejsce – Milena Murgot kl. 3

III miejsce – Emma Jaguś kl. 3 oraz Maja Wit kl. 1

Kat. IV-VIII

I miejsce – Marta Masoń, Paulina Piotrowska, Paulina Wajda kl. 8b oraz Kamila Rasztar kl. 8a

II miejsce – Katarzyna Szymanek kl. 5

III miejsce – Milena Lisiecka kl. 5 i Katarzyna Konopka kl. 6