• Wycieczka do Manufaktury Słodyczy

• 12 grudnia 2023 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Koszęcina do Manufaktury słodyczy „Kukuryku - maszket na patyku”, podczas której uczestniczyli w edukacyjnych warsztatach cukierniczych. Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. W trakcie pokazu i prezentacji multimedialnej uczestnicy dowiedzieli się, skąd pochodzi owoc kakaowca oraz poznali tajniki tworzenia prawdziwej czekolady. Dzieci wcieliły się w rolę cukierników i samodzielnie wykonały czekoladową bombkę bez użycia konserwantów i sztucznych barwników.
            Pobyt w tym wyjątkowym miejscu zakończył się degustacją waty cukrowej, tańcami w strojach postaci z bajek i indywidualnymi zabawami.
            Wizyta w manufakturze czekolady to niesamowite doświadczenie, które łączy w sobie edukację i rozrywkę.

• Kocha, lubi, szanuje...

• 14 lutego uczniowie zebrani na szkolnym korytarzu z niecierpliwością oczekiwali na wręczenie kartek walentynkowych. Na dźwięk swojego imienia i nazwiska każdemu mocniej zabiło serce, a rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele radości.