• Turniej Tymbarka

• W dniach 13-14.04.2023r. odbyły się dwa turnieje piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w których miały okazję wziąć udział reprezentacje Szkoły Podstawowej w Rusinowicach.

Pierwszy turniej dla chłopców w kategorii wiekowej U-12 rozegrany został w Woźnikach. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z powiatu lublinieckiego, jednak awans mogła zdobyć tylko jedna z nich. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy po 4 zespoły, z których jedna najlepsza mogła zagrać w finale. Drużyna z Rusinowic w grupie wygrała 2 mecze i jeden przegrała wynikiem 1:0, co niestety nie pozwoliło na wyjście z grupy. Awans na kolejny szczebel turnieju, który odbędzie się na stadionie w Chorzowie zdobyła drużyna z Boronowa.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sebastian Myland, Aleksander Szaforz, Jakub Maroń, Kamil Wyczka, Szymon Kandzia, Wiktor Just, Igor Gędek, Borys Pietrek oraz Maciej Sykuła.

Następnego dnia w Kochcicach turniej rozegrały dziewczyny w kategorii U-12. Zespół Szkoły Podstawowej w Rusinowicach zdobył 3 miejsce w powiecie.

Szkołę reprezentowały: Lara Czornik, Lena Baron, Otylia Piątkowska, Milena Szromik, Nadia Wreczycka, Amelia Czok, Nadia Wojsa oraz Milena Piowczyk.

• Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  odbył się w naszej szkole konkurs pt. "Najpiękniejsza  zakładka  do książki". Laureatami konkursu zostali: W. Maruszczyk - I miejsce, M. Murgot - II miejsce, T. Masoń - III miejsce. Wyróżnienia zdobyli: M. Zamoski, J. Kowolik, E. Jaguś i M. Pietrykowska. Gratulujemy!

• Finalistki Olimpiady Polonistycznej

• 25 marca 2023 r. odbyły się zawody III stopnia IV Olimpiady Języka Polskiego i Literatury dla Szkół Podstawowych zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Zawody zostały przeprowadzone na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nasze uczennice - Daria Pietrucha i Anita Pietrek -  zdobyły tytuł finalistek Olimpiady. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.

"Olimpiada literatury i języka polskiego stała się dla mnie niesamowitą przygodą. Mogłam nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także spojrzeć na prozę i poezję od innej, wcześniej nieznanej mi strony". Daria P.

"Decydując się na udział w olimpiadzie, nie wiedziałam, że tyle osiągnę. Wymagało to wielkiego poświęcenia i zaangażowania, jednak polonistyczna przygoda wiele mnie nauczyła. Konkurs był świetną okazją do pogłębienia wiedzy o literaturze, a przede wszystkim poezji, która teraz stała mi się bliższa". Anita P.

"Sukces naszych ósmoklasistek to duże osiągnięcie edukacyjne i satysfakcja. Dla mnie ważne jest jednak to, iż dziewczyny - poza świetnymi wynikami i lokatami - poszerzyły zainteresowania czytelnicze, polubiły utwory poetyckie oraz pogłębiły wiedzę gramatyczną." Joanna H.

• Gminny Konkurs Recytatorski

• 28 marca 2023 r. w Domu Kultury w Koszęcinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. W kategorii klas I-III Alan Janta i Julia Kowolik, w kategorii klas IV-VI Milena Szromik i Katarzyna Szymanek, zaś w kategorii klas VII-VIII Marta Masoń, Paulina Piotrowska i Amelia Sojka. Opiekunom dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie, natomiast młodym recytatorom gratulujemy znakomitych wystąpień, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji poetyckich.

• Wycieczka do Tarnowskich Gór

• W środę 29 marca uczniowie klasy 8a odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach, gdzie spotkaliśmy się z Panem Rzecznikiem oraz z Zastępcą Naczelnika. Panowie pokazali nam na czym polega praca policjantów z wydziału prewencji, jak wygląda ich uzbrojenie oraz w jakich akcjach biorą udział. Mogliśmy się również przyjrzeć psu policyjnemu w czasie treningu i porozmawiać z jego opiekunem. Zwiedziliśmy budynek Komendy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i interesujące zajęcia.