• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października w naszej szkole - w gronie nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola oraz zaproszonych gości: księdza F. Koeniga,  K. Tomasiaka i wójta, Z. Seniówa a także przedszkolaków i uczniów,  świętowaliśmy Dzień Nauczyciela.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której odbyła się akademia szkolna przygotowana wspólnie przez klasę V i VII pod kierunkiem p. B. Kurzac i p. J. Hajsig. Tego dnia uczniowie dziękowali swym pedagogom za trud pracy wkładany w nauczanie i wychowanie a pracownikom obsługi za wysiłki w utrzymaniu placówki w jak najlepszym stanie, paniom z kuchni za smaczne posiłki. Szczególne życzenia zostały skierowane pod adresem p. Sabiny Lerche-Brodackiej, nowej p. Dyrektor, której życzono wytrwałości i pomysłowości w prowadzeniu placówki - symbolem wdzięczności przedszkolaków i uczniów był bukiet kolorowych kwiatów. Akademia została opracowana w formie koncertu życzeń, ponadto zaprezentowano rys historyczny utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w związku z obchodami 250. rocznicy jej ustanowienia.

Po części oficjalnej nadszedł moment wręczania przez p. Dyrektor nagród wszystkim pracownikom placówki za wybitne osiągnięcia i wzorową pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz codzienne zaangażowanie i wysiłek wkładany w funkcjonowanie obiektu. Z tej samej okazji p. Z. Seniów wręczył nagrodę p. Dyrektor.  Ponadto zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt."250 lat KEN" - nagrody i dyplomy otrzymały zwyciężczynie konkursu: Amelia Czok, Vanessa Kandzia i Julia Dziura.

J. Hajsig, B. Kurzac

• Lekcja językowo-kulinarna

• Dnia 17 października na zajęciach języka angielskiego w klasie VI zrealizowany został projekt, którego celem było przygotowanie przez uczniów prostych przekąsek, jednocześnie omawiając po angielsku kolejne kroki ich tworzenia. Ocenie poddano poprawność językową, prezentację, wygląd i smak potraw. Wszystkie pokazy były ciekawe, a przysmaki pyszne :)

• Dzień Chłopaka w klasie V

• Z okazji święta chłopców w klasie zorganizowano wycieczkę do kina w Lublińcu na film pt. "O psie, który jeździł koleją". Opowieść o psie podróżniku i dziesięcioletniej Zuzi, wzruszająca i pouczająca, została przyjęta przez młodych widzów z dużym entuzjazmem. Przekaz filmu bardzo ważny - przyjaźń pomiędzy dzieckiem a czworonogiem prowadzi do szczęścia, radości i wspierania się w trudnych momentach.

Po seansie filmowym w galerii "Pod glinianym aniołem" mieliśmy okazję na rozmowę i podzielenie się swoimi wrażeniami po obejrzeniu filmu. Okazało się, że losy Lampo bardzo nas zaciekawiły, gdyż Lampo to prawdziwy bohater... Niektórzy porównywali go swoich czworonogów, także odważnych i przyjacielskich.

Uzupełnieniem niespodzianki dla chłopców było przygotowanie przez dziewczęta słodkich niespodzianek.

• Dzień Chłopaka

• W piątek 29 września klasa VI wybrała się na wycieczkę rowerową do Kokotka. Wyjazd był zorganizowany z okazji Dnia Chłopaka. Na miejscu podziwialiśmy uroki przyrody i korzystaliśmy z pogodnego dnia - był piknik na trawie i pyszne lody oraz spotkanie z grupą uczniów z lublinieckiej szkoły. Wycieczka była pełna wrażeń i sprawiła dzieciom wiele radości :)

• Musical "Maja ratuje planetę"

• Dnia 2 października uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na musical "Maja ratuje planetę". Spektakl odbył się w MDK w Lublińcu i miał na celu przybliżenie dzieciom problemu zaśmiecania naszej planety oraz uwrażliwienie na to, że najważniejsza w życiu jest obecność i czas, które poświęcamy innym, w szczególności naszym najbliższym. Po występie przeszliśmy się pieszo na rynek, a następnie na pociąg, którym wróciliśmy do Rusinowic.

• Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

• 27 września 2023r. odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w koszęcińskim parku Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę w składzie:

1. Borys Pietrek

2. Maksymilian Pietrek

3. Mateusz Sowa

4. Jakub Maroń

5. Aleksander Szaforz

6. Wiktor Just

7. Filip Mazur

Poziom był bardzo wyrównany i o wejściu na podium decydowały niewielkie różnice czasu. Po zaciętej walce nasz zespół zajął 6 pozycję. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale w dobrym humorze :)