• Kółko szydełkowe "Supełek"

• Kółko szydełkowe " Supełek" istnieje od 2 miesięcy. W zajęciach uczestniczą chętne uczennice z klas V i VI. Spotykamy się co tydzień we wtorki. Na początku uczyłyśmy się podstawowego splotu. W grupie prezentowany jest różny stopień zaawansowania. Dotychczas wykonałyśmy ozdoby na choinkę, ale próbujemy już wykonać portfeliki, szaliki i ocieplacze na kubki. Na spotkaniach panuje miła atmosfera. Podczas szydełkowania dużo rozmawiamy oraz chętnie pomagamy sobie nawzajem. Dzięki pomocy Pani szybko uczymy się nowych wzorów.

Chętnych zapraszamy, aby dołączyli do zajęć.

Uczestniczki kółka szydełkowego „Supełek”

• Lekcja WOS-u w klasie 8b

• Dnia 9 stycznia 2023 r. naszą szkołę odwiedził Pan Ireneusz Piątkowski, który jest radnym Gminy Koszęcin, reprezentującym Rusinowice. Na lekcji wiedzy o społeczeństwie przedstawił nam, na czym polega jego praca oraz zaznajomił nas z działalnością Gminy. Dodatkowo sami mieliśmy okazję przeprowadzić jedną z sesji z zakresu ochrony środowiska, wcielając się w role członków Rady Gminy. Podczas lekcji odbył się konkurs z nagrodami z zakresu wiedzy o działalności Samorządu Gminy. Zostaliśmy również poczęstowani pierniczkami oraz napojami. Dzięki spotkaniu nie tylko dowiedzieliśmy się przydatnych informacji, ale również miło spędziliśmy czas, jednocześnie ucząc się nowych rzeczy.

Uczennica klasy 8b - Daria Pietrucha

• Spotkanie klasy 8a z Radnym Gminy Koszęcin

• Na lekcji wiedzy o społeczeństwie….

Dnia  09.01.2023r. na lekcji wiedzy o społeczeństwie, mieliśmy okazję poznać Radnego Gminy Koszęcin – reprezentanta Rusinowic Pana Ireneusza Piątkowskiego. Pan Piątkowski został zaproszony na naszą lekcję, gdyż ostatnio rozmawialiśmy o samorządzie gminnym. Nasz gość bardziej szczegółowo wytłumaczył nam na czym polegają poszczególne role w owym samorządzie. Przygotował dla naszej klasy ciekawą prezentację, z której dowiedzieliśmy się m.in, jak młodzież może  angażować się w sprawy naszej miejscowości. Dowiedzieliśmy się także, kiedy organizowane są i jak wyglądają sesje rady gminy, a nawet mogliśmy poczuć się, jakbyśmy naprawdę brali w niej udział, ponieważ zostały przygotowane dla nas role, dzięki którym mogliśmy oddtworzyć takie spotkanie.

Czas tego wydarzenia dobiegł końca, gdy zadzwonił dzwonek na przerwę, jednak zbyt zafascynowani tą pouczającą zabawą, zostaliśmy w klasie chwilę dłużej. Spotkanie to minęło bardzo szybko i przyjemnie. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy dowiedzieć się wielu cennych informacji.

Uczennica klasy 8a - Anita Pietrek

• Pokaz jasełek w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Rusinowicach

• 5 stycznia 2023r. uczniowie naszej szkoły udali się wraz z opiekunami (P. Sabiną Lerche-Brodacką, P. Agatą Wywiał, P. Barbarą Brol, P. Katarzyną Kocemba-Brol i P. Anetą Flak) do Ośrodka Rehabilitacyjnego pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, aby tam wystąpić w przedstawieniu Bożonarodzeniowym. Chcieliśmy przybliżyć ideę Świąt Bożego Narodzenia oraz umilić czas pensjonariuszom i pracownikom. Pięknie śpiewane kolędy i znakomicie wykonane role aktorskie zostały wynagrodzone licznymi brawami i słowami pochwały ks. mgr Kazimierza Tomasiaka – Dyrektora Ośrodka.

• Znaki interpunkcyjne - projekt w 3D

• Uczeń 6 klasy - Kacper Murgot opracował pierwszy projekt drukarką 3D z j. polskiego - są to znaki interpunkcyjne. Projekt został przygotowany w programie SKRIMARKET - jego wydrukowanie trwało 14 godzin. Nowe pomoce będą uatrakcyjniały lekcje interpunkcji.

• Jasełka 2022

• 21 grudnia przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rusinowicach mogli podziwiać przedstawienie jasełkowe wykonane przez dzieci i młodzież szkolną. Występ przybliżył historię przyjścia Boga na świat i przypomniał, co tak naprawdę jest najważniejsze w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia. Śpiew chóru szkolnego i gra aktorska zachwyciła widzów, a słowa i melodia piosenek wprowadziły świąteczną atmosferę.

Przedstawienie przygotowały: Katarzyna Kocemba-Brol, Iwona Lachowska-Ujma, Aneta Flak oraz Barbara Brol.