Realizacja projektu unijnego
Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego „Droga do sukcesu”
Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
W Szkole Podstawowej w Rusinowicach od stycznia 2009r. realizowano następujące formy wsparcia dla chętnych uczniów:
kółko artystyczno-taneczne, p. S. Lerche-Brodacka, p. Agata Wywiał,
kółko ekologiczno-przyrodnicze, p. J. Pilarska,
kółko plastyczne, p. S. Lerche-Brodacka, p. Sylwia Kampa,
kółko medialno-informatyczne, p. B. Siwiaszczyk-Huras,
zajęcia z logopeda, p. J. Hajsig,
zajęcia wyrównawcze z matematyki i przyrody, p. B. Siwiaszczyk-Huras, p. A. Rudolf, p. Anna Mruszczyk,
zajecia wyrównawcze z j. polskiego. j. angielskiego i historii, p. J. Hajsig, p. N. Parkitna-Walasik, p. B. Kurzac, p. Katarzyna Szymków.
Zajęcia artystyczno – taneczne prowadzone są dla uczniów klas I-III w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.
Zajęcia prowadzone będą do końca maja 2010r.
Do projektu we wrześniu 2009r. przystąpiło ogółem 93 uczniów. Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniach i zajęciach. Każdy z nich wybrał to, co go najbardziej interesowało. Przeprowadzona ewaluacja zajęć potwierdza słuszność i celowość udziału w zajęciach pozalekcyjnych. Uczniowie mieli okazję nie tylko rozwijania własnych zainteresowań, ale także utrwalania wiedzy z poszczególnych przedmiotów nauczania. Analiza wyników pracy nauczycieli wskazuje na to, że przyrost wiedzy jest widoczny i znaczący, co przełożyło się także na oceny końcowe.
Nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia prowadzili je wg opracowanych Pro-gramów pracy, co dokumentowali w Dziennikach zajęć i na kartach pracy ucznia. Przyznane środki pieniężne przeznaczono na zakup pomocy dydaktycznych, papieru, teczek, segregator-
rów, itp. W ramach projektu otrzymaliśmy do szkoły pomoce dydaktyczne do zajęć logopedycznych oraz lustro logopedyczne, a także teczkę „Eko badacza”, mikroskop oraz kamerę, aparat fotograficzny.
Ciekawymi formami pracy były konkursy przyrodnicze i wycieczki, np. Kalina, giełda minerałów w Sosnowcu, wystawy prac plastycznych. Posumowaniem półrocznej pracy był udział w Festiwalu Nauki w Koszęcinie, na którym uczniowie mieli okazję zaprezentować efekty swojej pracy.
Koordynator projektu Joanna Hajsig