PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

Dnia 28 października 2009 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rusinowicach odbyła się uroczystość „Pasowania na Ucznia”. Zgodnie z tradycją szkoły zmaganiom uczniów przyglądali się uczniowie klas starszych, grono pedagogiczne oraz rodzice.

Pierwszoklasiści pokazali zebranym, czego zdążyli się nauczyć od pierwszego dnia pobytu w szkole. Na program złożyły się piękne piosenki i wierszyki.

Po występie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a potem pani dyrektor mgr Elżbieta Bryła przy pomocy „magicznego ołówka” dokonała pasowania pierwszoklasistów na prawdziwych, pełnoprawnych uczniów.

Wzruszeni rodzice, aby utrwalić ten moment, fotografowali swoje pociechy. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Pani dyrektor mgr Elżbieta Bryła życzyła pierwszoklasistom pokochania swojej szkoły i sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a rodzicom, by ich dzieci były w tej szkole szczęśliwe.

Po emocjach związanych z uroczystością „pasowania na pierwszoklasistę” uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią mgr Sylwią Kampa spotkali się na wspólnym poczęstunku.

Ten wyjątkowy dzień utkwi z pewnością na długie lata w pamięci pierwszoklasistów, dla których to nowy etap w długoletniej edukacji szkolnej.