• 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 1

Dziś 09.11.2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji nadchodzącej 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta została przygotowana przez uczniów klasy VIa i ich wychowawczynię p. Marzenę Ledwoń.  Uczniowie recytując wiersze, tworząc scenki i śpiewając pieśni patriotyczne pokazali nam żywą lekcję historii.

100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę - Obrazek 2

Po akademii o godz. 11.11 cała nasza szkoła wzięła udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" i uroczyście zaśpiewała cztery zwrotki hymnu Polski.

• Pasowanie na Ucznia - Obrazek 1

Dnia 29.10.2018r w Szkole Podstawowej w Rusinowicach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. Tego dnia 23 uczniów zdało swój pierwszy szkolny egzamin. W uroczystości wzięli udział : Pani Dyrektor, Wójt Gminy Koszęcin Pan Zbigniew Seniów, nauczyciele uczniowie szkoły i rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Pani Sylwii Kampy. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Następnie Pani dyrektor Elżbieta Bryła tradycyjnie pasowała pierwszoklasistów na uczniów wielkim ołówkiem. Rodzice również złożyli przysięgę, zapewniając wszystkich, że są „ rodzicami na medal”. Na dowód złożonej przysięgi dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

„Kochamy Polskę”

„Kochamy Polskę” - Bieg Niepodległości - Obrazek 1

19.10 2018r. o godz. 9.00 odbył się „Bieg Niepodległości” zorganizowany przy Szkole Podstawowej w Rusinowicach. Uczniowie uczcili w ten sposób setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, co wyrazili, tworząc żywą, biało-czerwoną flagę narodową.

„Kochamy Polskę” - Bieg Niepodległości - Obrazek 2

Gospodarzem uroczystości  była Pani Elżbieta Bryła, Dyrektor szkoły.  Wójt Gminy Koszęcin,  Pan Zbigniew Seniów otwarł uroczystość, a Sołtys Rusinowic, Pan Andrzej Dybała uświetnił ją swoją obecnością.

• Dziś 27.09.2018 roku w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta.

Lekcja została przygotowana w ramach projektu Aktywna Tablica.

Lekcje z udziałem przedstawicieli grona pedagogicznego przygotowała Pani mgr Mariola Richter

W lekcji wzięli udział uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej w Rusinowicach.

• Rogi obfitości (podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka ) proszę przed mszą świętą wykładać na stoliku usytuowanym na górnym korytarzu szkolnym.